EST

Rahvakalendri programmid

Programm „Hõissa meil on vastlad“ 28.02-04.03.2022

Tutvutakse vastlapäeva kommetega ja meisterdatakse luu- või nööbivurri. Lume olemasolul laseme  vastlaliugu, lume puudumisel mängime saalis rahvuslikke mänge. Lõpuks sööme vastlakukleid ja joome teed.
Programmi kestus  2 tundi
Hind: 7.-

Programm „Kevadpühad Eesti Rahvakalendris“ 11-14.04.2022

Meisterdame, koksime mune, mängime rahvuslikke mänge ja sööme munavõisaia.
Programmi kestus 2 tundi
Hind: 7.- 

Vastlapäev 28.02-04.03.2022

Vastlapäeva tähistamine Eesti kombe kohaselt, Loitsimine, mängimine, meisterdatakse luuvurri või nööbivurri. Vastlakukli söömine. Kas vastlapäeval nalja ka saab? Kes kosja võib minna ja kes kodust peaks hirmuga põgenema? Sellele saad vastuse, kui meie programmi tellid.
Sobib kõigile vanusegruppidele ja hind on 7.- 
 

Programm „Jõulud“ 09-22.12.2022


Eesmärk: Saab teadmisi vanadest jõulukommetest
 
Programm koosneb 4 osast:
  1. Piparkookide valmistamine (piparkookide ajaloost väike ülevaade) koos rullitakse ja tehakse endale ka üks maitsev ja väga head tervist andev piparkook
  2. Meisterdamine ( see sõltub meisterdajate vanusest, mida väiksemad lapsed seda kergemad ülesanded, oskustega täiskasvanutele juba raskemad meistritööd)
  3. Vanad rahvamängud - siin saab nalja ja naeru kõvasti, sest sooritatakse "Teomehe eksam" katsutakse jõudu musta härjaga, proovitakse " aastast leivakotti" tassida jne
  4. Teejoomine ja piparkookide söömine - kosutuseks süüakse nüüd enda tehtud piparkook ära ja juuakse taimeteed peale. Soovitakse kõike kaunist ja minnakse jõulurõõmu täis koju!
Soovi korral saab tellida jõuluvana 30.- ( eesti keeles!)
Hind inimese kohta 10.- ja aega kulub ca 2 tundi.
Sobib nii lastele, kui täiskasvanutele. Palume oma soovid ja inimeste arv eelnevalt kindlasti registreerida info@iisakumuuseum.ee 

Programm „Mihklipäeva /leivanädal“ 28.09 – 30.09.2021

Mismoodi leib lauale jõudis 100 ja rohkem aastat tagasi. Mis on koot ja sari? Mis tähendab“ leiba teenima“?  Kõiki vahendeid näeb ja ühtteist saab katsuda, lisaks veeretatakse kakku, räägitakse leivaga seotud kommetest ja mängitakse vanu mänge.
degusteeritakse karaskit, leiba ja soolavees hoitud võid, saia moosiga
või võimalus muuseumis küpsetatud leiba, saia, karaskit  ja teed proovida

*ette tellimisel teeme koos teiega võid
Programmi kestus 2 tundi
Hind 10.- eurot. ( oleneb toiduvalikust)
Lõimub loodus- ja inimeseõpetusega, sobib kõikidele vanuseastmetele.  Osaliselt sobib Loodus– ja inimeseõpetuse töövihikuga 3. klassile.

Programm „Mardipäev 05, 06, 09.11.2022

Programm „Mardipäev“
Ennustamised, kombe täitmised, mõisted ja muidugi vanad mängud ja santimiskombed. Millised olid kostüümid mardipäeval ? Kes on püha Martin? Mis loom on mardisokk?
Kommete tutvustamised, meisterdamine ( maskid) , mängimine
Hind:5.-eurot. Õpilase kohta
Lõimub loodus- ja inimeseõpetusega, laulmine, käsitööga, sobib kõikidele vanuseastmetele.
 
 

Kadripäeva programm 23-25.november 2022

Kadripäeva tähistamine. Miks Kadri on ilusam kui Mart? Miks kadrihani talveks lõunaks ei lenda? Külla tuleb Kadrisant, lauldakse laule ja räägitakse miks tehakse nii või naa. Mis ande anti ja miks? Mida Kadri lubab? Kadripeol saab tantsida ja mõistada. Meisterdatakse kadripäevakübar või näokate.
Sobib lastele ja ka täiskasvanutele

Programm kestab ca 1,5 h ja maksab 5.- lapse kohta.
Etteregistreerimine: info@iisakumuuseum.ee
                                                     
  
INFO KIOSK Ekspositsiooni Tuur Üritused/Näitused Programmid Toeta muuseumit Uudiste Sahver Koduuurimused Kaubatänav Sõprade Selts Projektid